Blog

HomeArchitectureCzy dom z drewna może być domem całorocznym?

Czy dom z drewna może być domem całorocznym?

Zazwyczaj domy drewniane traktowane były jako domki letniskowe. Dopiero od niedawna drewniane konstrukcje zaczęły być traktowane jako domy drewniane całoroczne, bez względu na to czy są one wykonane z bali czy metodą systemową. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie bezpiecznego i trwałego domu drewnianego, w którym domownicy będą mogli przebywać niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Jeśli jesteś ciekaw dlaczego budowle takie jak dom drewniany stały się niezwykle popularne w obecnych czasach, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz podstawowe informację na ten temat, a także zalety i wady nowoczesnych całorocznych domów drewnianych!

Charakterystyka drewnianych domów całorocznych

Domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Są ekologiczne, zrównoważone i mają niewielki wpływ na środowisko. Dodatkowo, są one również tańsze zarówno w utrzymaniu, jak i budowie niż tradycyjne domy murowane. Najważniejszą cechą nowoczesnych drewnianych domów jest to, że są one całoroczne. Oznacza to, że domownicy mogą bez żadnych przeszkód przebywać w drewnianym domu, bez względu na minusowe temperatury w sezonie zimowym czy ulewne deszcze w okresie jesiennym. Domy drewniane całoroczne potrzebują odpowiedniej izolacji, która chroni pomieszczenia przed utratą ciepła z wewnątrz i pozwala na szybsze ogrzanie ich, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Najczęściej można się spotkać z drewnianymi domami systemowymi lub z gotowych drewnianych bali, jednak ta decyzja zależna jest od potrzeb i chęci inwestora.

Zalety drewnianych domów całorocznych

Domy drewniane całoroczne posiadają wiele zalet, które odpowiadają za zainteresowanie inwestorów. Zalety, o których mówimy to przede wszystkim krótki czas budowy oraz niższe koszty nie tyle samej budowy, ale też utrzymania drewnianej konstrukcji w porównaniu z tworzeniem standardowych tj. murowanych budynków mieszkalnych. Dom drewniany może być wybudowany w zaledwie kilka miesięcy, co w przypadku domu murowanego jest niemożliwe. Dodatkowym atutem jest też to, że dom drewniany może być postawiony zarówno latem, jak i zimą, bez względu na porę roku. Dla wielu osób największą zaletą jest mikroklimat, który obecny jest w całorocznych domach drewnianych. Dom drewniany jest źródłem olejków eterycznych, które mają korzystny wpływ na organizm człowieka. Domy drewniane całoroczne cechują się również możliwością samoregulacji wilgotności, dzięki czemu domownicy nie muszą obawiać się o pojawienie się pleśni czy grzybów na powierzchni ścian, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Równie ważną zaletą jest możliwość rozbudowy lub przebudowy budynków. W przypadku domów drewnianych całorocznych możemy w łatwy sposób zlikwidować lub dobudować ściany, całkowicie odmieniając rozmieszczenie pomieszczeń, a także wygląd wnętrz.

Komu powierzyć budowę drewnianego domu całorocznego?

Budowę drewnianego domu całorocznego najlepiej powierzyć doświadczonej i sprawdzonej firmie, która w profesjonalny sposób zajmie się stworzeniem domu zgodnie z projektem. Jeśli zależy Ci na doświadczonej firmie wybierz drewdom.com! Drewdom.com od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się budową domów drewnianych całorocznych, a na swoim koncie ma dziesiątki zrealizowanych projektów zakończonych sukcesem!

Sorry, the comment form is closed at this time.